Uroczysty koncert z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do UE

Już 12 maja 2024 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania w Olsztynie (godz. 18:00) wybrzmi IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena

Uroczysty koncert będzie jednym z elementów działań związanych z jubileuszem 20. lat obecności Polski w Unii Europejskiej. W podniosły sposób podkreślimy wymiar wspólnoty europejskiej oraz przynależności Warmii i Mazur do niej. Wyraźnie zaakcentujemy również wpływ Funduszy Europejskich na rozwój regionu. Na koncert szczególnie zapraszamy naszych beneficjentów, którzy przyczynili się do wykorzystania Funduszy Europejskich na Warmii i Mazurach. Z tej okazji mamy przygotowane bezpłatne bilety na to wydarzenie.

JAK OTRZYMAĆ BILETY?
1. Jeśli jesteś zainteresowany wejściówką na koncert zapoznaj się z Regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy.
2. Po wypełnieniu formularza, na podany przez Ciebie adres e-mail wyślemy prośbę o potwierdzenie udziału (konieczne będzie kliknięcie w link aktywacyjny). 
UWAGA! Przyjęcie zgłoszenia nie jest równoznaczne z otrzymaniem biletów. Gdy Twoje zgłoszenie będzie zgodne z warunkami uczestnictwa w akcji (mówi o tym Regulamin) wyślemy Ci informację zwrotną.
3. Na jedno zgłoszenie można zarezerwować maksymalnie 2 pojedyncze bilety. Zaznacz w formularzu, czy chcesz je odebrać osobiście w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie przy ul. Głowackiego 17, Departament Koordynacji Promocji, pokój 012 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00), czy mamy Ci je przesłać pocztą. Jeśli jesteś z Olsztyna lub okolic, prosimy odbierz bilet osobiście.
4. Liczba biletów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
5. Jeśli mimo wcześniejszej rejestracji i odebrania biletów, Twoje plany ulegną zmianie i nie będziesz mogła/ mógł być tego dnia z nami, prosimy, przekaż swój bilet innej osobie, tak aby wykorzystać zarezerwowane dla Ciebie miejsce. Udział w koncercie jest bezpłatny, jednak ponosimy koszty zakupu biletu, nawet za zarezerwowane, a niewykorzystane miejsca. Dlatego prosimy, jeśli nie wykorzystasz swojego biletu na koncert, przekaż go innej zainteresowanej osobie. Ta zasada przyczyni się do wydatkowania środków publicznych w sposób celowy i oszczędny.
6. Masz pytania? Napisz do nas na adres: funduszeeuropejskie@warmia.mazury.pl lub zadzwoń 89 51-25-178.

Regulamin rejestracji i dystrybucji biletów na uroczysty koncert z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

  • Data obowiązywania od 12.04.2024 | pdf 168 kB

O WYDARZENIU:
Uroczysty koncert z okazji 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się 12 maja 2024 r. (niedziela) o godz. 18:00 Hali Widowiskowo-Sportowej Urania w Olsztynie. Podczas koncertu muzycy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wraz z zaproszonymi goścmi, wykonają dzieło Ludwiga van Beethovena, IX symfonię d-moll op. 125, w tym również tzw. hymn Unii Europejskiej „Odę do radości“.  Wystąpią:
Katarzyna Dondalska – sopran
Małgorzata Walewska – mezzosopran
Andrzej Lampert – tenor
Jarosław Kitala – bas
Orkiestra Symfoniczna Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii
Elbląska Orkiestra Kameralna
Olsztyńskie Chóry:
Olsztyński Chór Bel Canto / Jan Połowianiuk
Chór Cantores Varmienses / Benedykt Błoński
Olsztyński Chór Lekarzy Medici pro Musica / Małgorzata Wawruk
Zespół wokalny ProForma / Marcin Wawruk
Chór im. Prof. Wiktora Wawrzyczka UWM / Katarzyna Bojaruniec
Piotr Sułkowski – dyrygent

Organizatorem koncertu jest Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.