UWAGA! REKRUTACJA ZAKOŃCZONA.

Kształcenie zawodowe niesie ze sobą dużo możliwości. Dzięki nim można szybko zmienić ścieżkę kariery lub ją uzupełnić na każdym etapie. Żyjąc w czasach wyzwań, jakie niosą ze sobą m.in. transformacja cyfrowa i ekologiczna, kluczowym elementem staje się umiejętność dostosowania do zachodzących zmian.  

# Chcemy pokazać tym, którzy kreują szkolnictwo branżowe na Warmii i Mazurach, jak ważne stoi przed nimi zadanie. Jak uczyć w czasach, kiedy wszystko się zmienia? 
# Chcemy zwrócić uwagę, jak ważna jest współpraca szkoły z przedsiębiorcą, który jest pierwszym ogniwem kontaktu ucznia z zawodem, a być może w przyszłości jego pracodawcą?
# Chcemy, aby mieszkańcy naszego regionu na nowo odkryli kształcenie zawodowe, jako szansę na poczucie bezpieczeństwa i oswojenie nowego - bo jedyne co pewne w naszym życiu to zmiana.
Brzmi ciekawie? Zapraszamy! Weź udział w konferencji „Kraina możliwości zawodowych”.

DLA KOGO JEST TA KONFERENCJA?
# m.in. dla kadry szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, przedstawicieli jst, wnioskodawców i przyszłych beneficjentów FEWiM. Dla każdego, kto interesuje się przyszłością kształcenia zawodowego na Warmii i Mazurach i chce wykorzystać możliwości, jakie dają Fundusze Europejskie.

Edukacja i kompetencje to jeden z priorytetów programu Fundusze Europejskich dla Warmii i Mazur, dlatego na konferencji nie może zabraknąć naszych konsultantów. Podczas całego wydarzenia będą obecni pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, którzy bezpłatnie będą świadczyć usługi konsultacyjne.


Konferencja „Kraina możliwości zawodowych”
Kiedy: 26 października 2023 r.
O której: od 10:00 do 14:00
Gdzie: Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera, ul. Dybowskiego 11A, 10-723 Olsztyn 


PROGRAM KONFERENCJI:
# 9:30-10:00 Rejestracja uczestników
# 10:00-10:15 Otwarcie konferencji Marcin Kuchciński, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego,
# 10:15-11:10 Doradca zawodowy – projektant przyszłości:
•    Doradca zawodowy XXI wieku dr Danuta Oleksiak, dyrektor W-MODN w Elblągu,
•    Jak wspólnie odnaleźć klucz do samorealizacji? Michał Zawadka, propagator szeroko rozumianej edukacji miękkiej,
11:00-11:45 Możliwości kształcenia zawodowego, czyli jak być elastycznym i szybko reagować na zmiany?
•    Atrakcyjność kształcenia zawodowego – oswajamy ludzi z technologią, uczymy się przez całe życie, zawody przyszłości Ada Florentyna Pawlak, antropolożka technologii,
    Minireportaż
# 11:45-12:15 Przerwa kawowa
# 12:15-13:05 Nie bójmy się wyzwań i współpracy: 
•    Edukacja zawodowa w czasach nowoczesnych technologii Grzegorz Górski, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie  + minireportaż (pokazanie przykładu wykorzystania Funduszy Europejskich w kształceniu zawodowym),
•    Sztuczna inteligencja – wyzwanie czy możliwości? dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, futurolożka (prezentacja on-line z wykorzystaniem nowoczesnej technologii),
13:05-13:20 Kształcenie zawodowe w Europejskim Funduszu Społecznym + Maria Joanna Pietrukaniec – zastępca dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 
13:20-14:00 Poczęstunek.         

UWAGA! REKRUTACJA ZAKOŃCZONA. 

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU:
 # Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Na Twoje zgłoszenie czekamy do poniedziałku 23.10.2023 r.
 # Po wypełnieniu formularza, na podany przez Ciebie adres e-mail wyślemy prośbę o potwierdzenie udziału (konieczne będzie kliknięcie w link aktywacyjny). Jeśli nie dostaniesz od nas wiadomości w ciągu 2 dni roboczych, prosimy sprawdź swoją skrzynkę spamową. Jeśli tam również nie będzie e-maila z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia, prosimy skontaktuj się z nami funduszeeuropejskie@warmia.mazury.pl  
UWAGA! Liczba miejsca jest ograniczona. W przypadku bardzo dużego zainteresowania możliwe jest wcześniejsze zakończenie rekrutacji.
Wydarzenie ma charakter stacjonarny. Nie przewidujemy transmisji on-line.

JAK DOJECHAĆ?
Do Kortosfery dojedziesz komunikacją miejską liniami 103, 109, 128, 130, 303, 305, 309 - przystanek Uniwersytet - Centrum Konferencyjne.
W bliskiej okolicy są również bezpłatne parkingi dla aut osobowych. Wiaty rowerowe znajdują się przy Centrum Nauk Humanistycznych oraz przy Bibliotece Uniwersyteckiej.
 
DOSTĘPNOŚĆ:
Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera jest obiektem dostosowanym architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz rodziców z dziecięcymi wózkami. Wnętrze budynku jest przestronne, co umożliwia swobodne poruszanie się osobom z dysfunkcją ruchu. Na każde piętro obiektu można dostać się windą. W Centrum znajdują się oddzielne toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na parkingu przy Kortosferze.
 
WIĘCEJ INFORMACJI:
Więcej informacji o wydarzeniu dowiesz się pod numerem telefonu: 89 51 25 178 lub adresem e-mail funduszeeuropejskie@warmia.mazury.pl
 
PRELEGENCI:

 Dr Danuta Oleksiak - dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Nauczyciel, konsultant ds. przedmiotów zawodowych, doradztwa zawodowego, kształcenia dorosłych, zawodów unikatowych.

Foto: radioolsztyn.pl

 Michał Zawadka - propagator szeroko rozumianej edukacji miękkiej, twórca szkoły mentalnej. Mówca inspiracyjno-motywacyjny.
Ada Florentyna Pawlak - ekspertka w obszarze Transhumanizmu, AI.cology, Art@Science, Digital Natives Culture, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ. 
Jest członkiem i założycielką Polskiego Towarzystwa Transhumanistycznego. Wiceprezeska Towarzystwa Etyki i Filozofii Techniki, które szkoli, jak innowacje technologiczne wpływają na proces społeczny i kulturowy oraz jak tworzenie nowych potrzeb wpływa na transformację strategii marki i sposobów komunikowania się z konsumentami. Jej misją jest uświadomienie przedsiębiorcom, że sztuczna inteligencja i rewolucja kognitywna tworzą “nowy świat", który wymaga adaptacji i wdrożenia nowych strategii w firmach, które funkcjonują w szybko zmieniającym się otoczeniu.
 Dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska - futurolożka, doktor nauk humanistycznych i doktor habilitowana nauk społecznych, publicystka, od 2020 prorektor ds. współpracy z zagranicą Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
 Grzegorz Górski - dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Od 2001 roku czynnie związany z oświatą. Członek zespołu do spraw cyfryzacji edukacji w ramach współpracy z Ministerstwem Edukacji. Członek zespołu eksperckiego ZG ZNP kształcenie Dualne Zawodowe, współtwórca i doradca w wielu projektach unijnych na rzecz podnoszenia jakości edukacji.

 

Konferencję poprowadzi Anna Butrym.

Program konferencji